CZTERY ŻYWIOŁY

Wtorek, 10 maj 2016 12:43
Nie oddano jeszcze głosu
CZTERY ŻYWIOŁY

Quest prowadzi przez Staniszcze Małe gdzie znajduje się wiele urokliwych miejsc występowania flory i fauny chronionej – łąki trzęślicowe, stawy leśne oraz malownicze źródełko Stoczek.

Gdzie to jest?

Miejsowość Staniszcze Małe to wioska położona jest w województwie opolskim, ok. 30 km na wschód od Opola. Największym bogactwem krajobrazu są tutaj kompleksy leśne, które stwarzają idealne miejsce do aktywnego wypoczynku, a wchodzą one w skład stobrawsko – turawskiego obszaru chronionego krajobrazu. Nie bez znaczenia jest również to, że miejscowość leży na południowym brzegu rzeki Mała Panew – idealnej na spływanie kajakiem.

Jak dojechać?

Staniszcze Małe są położone niedaleko od drogi wojewódzkiej 463 (między Krasiejowem a Kolonowskiem). Przez wioskę prowadzi też linia kolejowa Opole – Fosowskie.

Początek questu:

Centrum Aktywności Wiejskiej w Staniszczach Małych przy ul. Ks. Gajdy Współrzędne GPS: 50° 39’ 36” N, 18° 19’ 9” E

Czas przejścia:

Około 60 minut (Uwaga: początek questu nie jest jego końcem, droga powrotna do miejsca startu zajmuje dodatkowo ok. 15 min.)

Do pobrania:

Questy z regionu

31
05.2016

Poszukiwanie opolskiego dinozaura

Quest „Poszukiwanie opolskiego dinozaura" powiedzie Cię ulicami Spóroka,... — prezentując interesującą historię wioski oraz zasoby przyrodniczo — kulturowe obszaru LGD „Krainy Dinozaurów"

Więcej

10
05.2016

CZTERY ŻYWIOŁY

Quest prowadzi przez Staniszcze Małe gdzie znajduje się wiele urokliwych miejsc występowania flory i fauny chronionej – łąki trzęślicowe, stawy leśne oraz malownicze źródełko Stoczek.

Więcej

Aktualności

Logo

Reportaż z przejazdu questem Droga Zawierzenia w TVP Łódź.

20 września 2015 TVP Łódź wyemitowała relację z przejazdu questu Droga Zawierzenia w Czarnocinie. Quest poświęcony jest osobie Jana Pawła II i najważniejszym wydarzeniom z życia Ojca Świętego. Składa się z 9 tablic nawiązujących do ważnych momentów drogi Jana Pawła II. Długość trasy to 11 km, którą należy przejechać na rowerze, a zimą na nartach biegowych.

Logo

Odwiedzaj questy z "Paszportem Questowicza". Nagrody czekają!

Fundacja MiLA zaprasza do wyruszenia na poszukiwanie skarbów! Odkrywaj ciekawe miejsca, poznawaj nieodkryte historie. To wszystko z "Paszportem Questowicza", który możesz odebrać w siedzibie Fundacji.

Głosuj na najmilsze miejsce w Polsce w konkursie "Gmina Przyjazna Turystom"

Fundacja MiLA jako Partner Konkursu „Gmina Przyjazna Turystom”

QUEST WYRÓŻNIONY PRZEZ EUROPEJSKĄ BAZĘ DOBRYCH PRAKTYK

Quest "Piachem, Pólką, lasem z ptasim kompasem" oraz warsztaty...

Questing umożliwi innowacyjne zwiedzanie w Łódźkiem - testy tras

Właśnie zakończył się etap testowania questów w ramach projektu „Questing umożliwi innowacyjne zwiedzanie”

QUESTING - edukacyjnym sekretem turystycznym

Wraz z początkiem maja rozpoczynamy pracę nad stworzeniem 20-tu questów na północy woj. śląskiego w ramach projektu: QUESTING.

Komentarze (0)

brak
Logo
Valley Quest
Top