Ciekawostki krynickiego deptaka

Piątek, 10 lipiec 2015 16:00
Nie oddano jeszcze głosu
Ciekawostki krynickiego deptaka

Wyprawa pozwoli poznać ciekawe miejsca i budowle zlokalizowane wokół krynickiego deptaka.

Gdzie to jest?

Krynica-Zdrój, piękne uzdrowisko istniejące już ponad 220 lat, leży w południowo-wschodniej części województwa małopolskiego w powiecie nowosądeckim. Miasto położone jest w Beskidzie Sądeckim, w dolinie potoku Kryniczanka i jego dopływów. Krynicę otaczają wzgórza Góry Parkowej, Krzyżowej, Jasiennika. Dojechać tu można drogą 75 lub 971 bądź komunikacją zbiorową PKP, PKS, BUS. Auto można zaparkować przy poczcie na ul. Zdrojowej bądź przy Pasażu Krynickim (ul. Kraszewskiego bądź Ebersa).

Początek questu:

Wyprawę rozpoczynamy od wejścia na deptak od strony ulicy Kraszewskiego, poniżej poczty, obok kiosku – Okrąglaka. GPS: 49°2’54.9”N 20°57’22.4”E  
 

Jak szukać skarbu?

Zapraszamy Cię na bezpłatną zabawę, w trakcie której, wędrując według wierszowanych wskazówek i poznając centrum Krynicy, będziesz szukać odpowiedzi na zagadki, które dadzą hasło – klucz. Po podaniu go na mecie trasy, czeka Cię niespodzianka – pamiątkowa pieczątka, którą odbijesz w wyznaczonym miejscu w tej karcie wyprawy.

Czas przejścia:

ok 50-60 min.

Dodatkowe informacje:

Zapraszamy na wyprawę przez cały rok.

Do pobrania:

Questy z regionu

26
02.2016

Kamianna miodem pachnąca

Trasa questu wiedzie przez Kamianną - niewielką miejscowość słynącą z tradycji pszczelarskich, położoną niedaleko Krynicy-Zdrój w województwie małopolskim. Podczas wędrówki można poznać historię Kamiannej i dowiedzieć się nieco o pszczelarstwie.

Więcej

28
05.2012

Bydlińskim szlakiem przeszłości

Wyprawa po skarb w Bydlinie umożliwi Wam poznanie historii malowniczej okolicy urzekającej pięknem krajobrazu i bogactwem przyrody. Pierwsze wzmianki o wsi pochodzą z 1120 r. W XII w. przebiegał tędy ważny szlak handlowy z Krakowa do Wielkopolski. Podczas wędrówki Waszym zadaniem będzie ułożenie hasła z ukrytych na trasie liter.

Więcej

Aktualności

Logo

Reportaż z przejazdu questem Droga Zawierzenia w TVP Łódź.

20 września 2015 TVP Łódź wyemitowała relację z przejazdu questu Droga Zawierzenia w Czarnocinie. Quest poświęcony jest osobie Jana Pawła II i najważniejszym wydarzeniom z życia Ojca Świętego. Składa się z 9 tablic nawiązujących do ważnych momentów drogi Jana Pawła II. Długość trasy to 11 km, którą należy przejechać na rowerze, a zimą na nartach biegowych.

Logo

Odwiedzaj questy z "Paszportem Questowicza". Nagrody czekają!

Fundacja MiLA zaprasza do wyruszenia na poszukiwanie skarbów! Odkrywaj ciekawe miejsca, poznawaj nieodkryte historie. To wszystko z "Paszportem Questowicza", który możesz odebrać w siedzibie Fundacji.

Głosuj na najmilsze miejsce w Polsce w konkursie "Gmina Przyjazna Turystom"

Fundacja MiLA jako Partner Konkursu „Gmina Przyjazna Turystom”

QUEST WYRÓŻNIONY PRZEZ EUROPEJSKĄ BAZĘ DOBRYCH PRAKTYK

Quest "Piachem, Pólką, lasem z ptasim kompasem" oraz warsztaty...

Questing umożliwi innowacyjne zwiedzanie w Łódźkiem - testy tras

Właśnie zakończył się etap testowania questów w ramach projektu „Questing umożliwi innowacyjne zwiedzanie”

QUESTING - edukacyjnym sekretem turystycznym

Wraz z początkiem maja rozpoczynamy pracę nad stworzeniem 20-tu questów na północy woj. śląskiego w ramach projektu: QUESTING.

Komentarze (0)

brak
Logo
Valley Quest
Top