Questing umożliwi innowacyjne zwiedzanie w Łódźkiem - testy tras


201310182072

Właśnie zakończył się etap testowania questów powstających w ramach projektu „Questing umożliwi innowacyjne zwiedzanie” (w skrócie ”Quiz”), który realizowany jest na terenie województwa łódzkiego.

Trener questingu Krzysztof Florys, odwiedził 16-cie ciekawych miejsc, w których aktywne grupy questowe stworzyły interesujące trasy.

W każdej miejscowości grupy tworzące wyprawy, zaprosiły do testowania nowe, nie uczestniczące w tworzeniu questu osoby. Miały one za zadanie zweryfikować wierszowane wskazówki prowadzące odkrywcę i opisujące ciekawostki na trasie. Testujący mierzyli się także z przygotowanymi na trasie zagadkami i zadaniami.

 

Podczas testów obejrzeliśmy mnóstwo interesujących miejsc, głowiliśmy się nad niejedną zagadką. Oto kilka przykładów tras questów.

W magicznych Dziewulinach w gminie Grabica wędrując po lesie, łąkach, przy rzece, mieliśmy okazję oglądać kilka rodzin saren. Mimo zaawansowanej jesieni, sprawdzaliśmy czy możemy się jeszcze spotkać z czarnym bocianem. Podziwialiśmy imponujące konstrukcje bobrów-wodnych inżynierów.

FOTOGALERIA

Odwiedzając park przy szkole rolniczej w Czarnocinie, poznawaliśmy gatunki wielu ciekawych i niepospolitych drzew. To na prawdę imponujący i bogaty w różne gatunki drzew i krzewów park!

Wędrując szlakiem historii Lutomierska, dowiedzieliśmy się od kiedy do tego miasteczka można dojechać tramwajem aż z Łodzi, rozwiązywaliśmy zagadki związane z początkami osady czy też ważnym zespołem klasztornym oo. Salezjanów, ale też znaleźliśmy jednego z naszych królów na.... dachu szkoły!

Przydatne testowanie przyniosło garść uwag do questów oraz sugestii małych poprawek części z nich.

Czy wiecie jak wygląda berberys tunberga, co wspólnego ma Napoleon Bonaparte z Gostkowem Starym lub też  jak wygląda Pradolina Warszawsko-Berlińska? Tego wszystkiego dowiecie się już niedługo z nowych questów!

Już niedługo będziecie mogli wędrować trasami 35-ciu questów na obszarze trzech Lokalnych Grup Działania: Fundacji Rozwoju Gmin „PRYM” oraz stowarzyszeń: „Dolina rzeki Grabi” i „BUD-UJ RAZEM”. Po szczegóły zapraszamy na stronę http://quiz.questing.pl/

Logo
Valley Quest
Top